Zvýšení tržeb Scubashop o 42 % díky cílené reklamě | KREJTA

Případová studie:

Zvýšení tržeb e-shopu Scubashop o 42 % za půl roku díky cílené reklamě

Detail projektu:

Podvodní svět je neskutečně pestrý. S Happy Divers, certifikovaným centrem potápění a zároveň naším klientem, jej prozkoumáte opravdu dosyta. Bez speciální výbavy to ale půjde jen stěží, proto Happy Divers provozují také e-shop s potápěčskými potřebami – Scubashop.

Aby se o něm doslechlo co nejvíce nadšenců do potápění, dali nám za úkol zlepšit jejich pozici na Google s pomocí PPC. Ponořili jsme se do toho a výsledek opravdu stojí za to. Podívejte se, jaké změny jsme dosáhli za půl roku.

Služby projektu:

Marketing bez dat je jako potápění bez šnorchlu

Bez PPC reklamy ve vyhledávačích se dnes neobejde žádná firma, jenomže už také nestačí pouze zapnout reklamu a počítat tržby. Kampaně je nutné pravidelně vyhodnocovat a neustále hledat cesty, jak dosahovat lepších výsledků. Nestačí spoléhat na štěstí a náhodu.

Většinou se na nás firmy obrací potom, co už zkusili propagaci na vlastní pěst, ale nepřinesla jim výsledky, v jaké doufali. U Scubashopu to bylo podobné. Nejdříve jsme tedy provedli důkladný audit dřívějších kampaní a zjistili, že reklamě chyběly cíle a strategie. E-shop zdaleka nedosahoval svého plného prodejního potenciálu a nefungoval efektivně. Bylo na nás, abychom to změnili.

Ukažte lidem produkty, které nejvíc potřebují

Rozhodli jsme se vytvořit novou vyhledávací kampaň postavenou na klíčových slovech, která byla historicky nejvíce konverzní. Jako zdroj dat posloužily placené kampaně na Google Ads i statistiky návštěvnosti na Google Analytics, abychom neopomenuli ani organickou návštěvnost.

V nákupech jsme spustili rovnou 2 kampaně. Primárně jsme se podle Paretova pravidla soustředili na produktové kategorie jako potápěčské ploutve, brýle a šnorchly, které představují přibližně jen 20 % nabídky, ale přinášejí e-shopu až 80 % tržeb. Většina rozpočtu na reklamu směřovala do této kampaně. Druhá kampaň naopak cílila na ostatní produkty a pracovala s menším rozpočtem, aby klient neztratil získanou pozici na trhu.

Na malých detailech záleží

Pro zdokonalení strojového učení jsme také přenastavili měření pomocí Google Ads, aby měřily konverze přímo na e-shopu klienta. Díky tomu algoritmus pracoval s větším množstvím dat. Kromě těchto kampaní byla využita remarketingová publika pro oslovení uživatelů, kteří web navštívili v minulosti. A výsledky?

Čísla mluví za vše

Celkové tržby e-shopu narostly o 42 % za pouhého půl roku, přičemž tržby dosažené čistě prostřednictvím Google Ads vzrostly až o 64 %. Při vyhodnocení kampaně je ale potřeba brát v potaz zkreslení způsobené přísnějšími podmínkami pro cookie lištu, která nám zkomplikovala vyhodnocování výsledků. Jednoduše řečeno, pokud uživatel odmítl sdílet své cookies, tak byla jeho návštěva webu zaznamenána jako přímá (tzv. direct). Celkově tržby z directu narostly o 140 %.

Výdaje za reklamu se několikanásobně vrátily

Pomocí optimalizace rozpočtu a hlídání návratnosti výdajů za reklamu jsme úspěšně dokázali srazit podíl nákladů na obratu (PNO) z původních 25 % na 19 %. Prostředky na reklamu tak byly vynaloženy mnohem efektivněji než v minulosti. Ke zvýšení efektivity přispělo také využití CSS Partnera, který poskytuje 20% slevu na proklik v produktových kampaních na Googlu.

Naše výsledky za 6 měsíců spolupráce

36 %

nárůst konverzí

42 %

nárůst tržeb

6 %

snížení PNO

Reference zákazníka

Filip Kabyl

Jednatel

551

Krejta solutions s.r.o.

Spolupráce s agenturou Krejta začala víceméně náhodou, ale rozhodně nelitujeme. Za více než rok spolupráce jsou vidět výsledky. Prodeje stále rostou. Domluva a vše bylo vždy perfektní. Děkuji.

Chcete vybojovat
více objednávek?

odznak
odznak
odznak
odznak
odznak
odznak
odznak


^