Marketplace | KREJTA reklamní agentura
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Slovník > Marketplace

Marketplace

Vysvětlete mi, co je to marketplace?

Marketplace (neboli online tržiště) je online portál plný zboží všeho druhu, které nabízejí různí prodejci. Zákazník na něm může nalézt produkty, které hledá, a jednoduše si je zakoupit. Mnozí jej v současnosti využívají také jako vyhledávač či srovnávač cen.

Pro obchodníky se zase jedná o prodejní kanál, který jim umožňuje dosáhnout více zákazníků. Lze skrze něj také expandovat do dalších zemí bez nutnosti náročné administrativy a vysokých nákladů.

Jak se marketplace liší od klasického e-shopu?

Marketplace zpravidla neprodává vlastní produkty. Funguje jako zprostředkovatel, je výkladní skříní ostatních prodejců a e-shopů. Zprostředkovává kontakt mezi zákazníky a prodejci, přestože vypadá jako klasický e-shop. Zákazník si může filtry upravit, jaké zboží hledá, a pohodlně jej nakoupit, aniž by musel marketplace opustit.

Proč se mi přes marketplace vyplatí prodávat?

V dnešní době jsou lidé zvyklí nakupovat přes internet, globálně. Prodejci tak přes marketplace získají více zákazníků. Jak ze své země, tak, v případě mezinárodních tržišť, i ze zahraničí. Zároveň ušetří na marketingu nebo provozu vlastního e-shopu. Tržiště zajistí všechno za ně, výměnou za provizi z prodeje, případně poplatek.

Proč se přes marketplace vyplatí nakupovat?

Online tržiště nabízí široký výběr produktů všeho druhu bez ohledu na jejich původ. Oblíbený je nákup oblečení a elektroniky, domácích potřeb, doplňků i dalšího zboží. V případě potíží je k dispozici zákaznický servis tržiště, který také zodpovídá za relevantnost jednotlivých prodejců.

Které marketplace jsou nejznámější?

Mezi globálně nejúspěšnější online tržiště patří třeba Amazon, eBay či Alibaba. V Evropě je dominantní portál Allegro či Zalando. U nás se daří tržištím, jako je Mall, Alza, ZOOT či nově nastupující Kaufland Global Marketplace.

 

Chcete vybojovat
více objednávek?

odznak
odznak
odznak
odznak
odznak
odznak
odznak
^